top of page

PODSTAWOWYM CELEM NASZEJ DZIAŁALNOŚCI JEST ZAGWARANTOWANIE NASZYM PARTNEROM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYROBÓW
I ŚWIADCZONYCH  USŁUG
.

CSR – SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Od początku swej działalności nasza spółka sumiennie realizowała założenia biznesu odpowiedzialnego społecznie, mając świadomość, że tylko taka postawa pozwoli zdobyć i utrzymać zaufanie klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Przez prawie 40 lat istnienia, wdrożono wiele inwestycji, które przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy w  zakładzie, a także w dużym stopniu zmniejszyły jego oddziaływanie na otaczającą nas przyrodę.

Najważniejszą z wprowadzonych zmian była automatyzacja i hermetyzacja linii produkcyjnych, która z jednej strony poprawiła komfort pracy, zaś z drugiej obniżyła znacznie ilość emitowanych do atmosfery węglowodorów i pyłów oraz ograniczyła kontakt pracowników z substancjami chemicznymi.

Funkcjonująca w firmie polityka środowiskowa nakłada na wszystkich zatrudnionych obowiązek dbałości o środowisko w ramach wykonywania swych codziennych obowiązków. Realizujemy jej założenia poprzez oszczędność wody, energii i właściwe zarządzanie odpadami.

Nasza spółka od wielu lat angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspomagając różne inicjatywy, głównie o charakterze  dobroczynnym. Finansowym wsparciem otaczamy fundacje pomocy dzieciom, szkoły, domy pomocy społecznej, domy dziecka i schroniska dla zwierząt, na terenie naszego województwa.

Staramy się również promować nasz region poprzez sport. Wiele lat byliśmy strategicznym sponsorem jednej z najbardziej uzdolnionych drużyn baseballowych w naszym kraju – Dęby Osielsko, a obecnie pomagamy w osiąganiu zamierzonych celów lokalnej młodzieżowej drużynie piłki nożnej. Nasz zakład stwarza także możliwość zatrudnienia osób niepełnosprawnych przez przystosowanie stanowisk pracy do ich potrzeb.

Zrzut ekranu 2021-03-25 o 18.03.18.png
CSR

INNOWACYJNE PODEJŚCIE, WIEDZA I DOŚWIADCZENIE SPRAWIŁY, ŻE FIRMA JEST ZNANA W CAŁYM KRAJU ZA SPRAWĄ CZTERECH GŁÓWNYCH MAREK:
APLAUSE, EKORAL, EKOLAK I SUPERPROFI.

ISO

W naszej codziennej działalności wiele uwagi poświęcamy podnoszeniu
jakości wyrobów i usług, ochronie środowiska i bezpieczeństwu pracy. Dowodem na to są wdrożone od 1999 roku i utrzymywane do dzisiejszego dnia systemy zarządzania jakością i środowiskiem oraz zadeklarowane i realizowane polityki w zakresie jakości, środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, projektujemy wyroby, charakteryzujące się powtarzalnymi, możliwie najwyższymi standardami jakości. Z dużą starannością kontrolujemy każdy etap procesu
produkcyjnego, od doboru surowców, poprzez stałą kontrolę parametrów technicznych, aż do etapu konfekcjonowania i magazynowania.

W naszym przedsiębiorstwie obowiązują standardy pracy wyznaczone
przez procedury wewnętrzne. Zapewniamy w ten sposób m.in.
profesjonalną obsługę klientów, pełną identyfikowalność wyrobów oraz
terminowość dostaw.

W ramach doskonalenia systemów, każdego roku wdrażamy kilka nowych inwestycji i usprawnień organizacyjnych, których celem jest podniesienie standardów pracy i jakości wyrobów oraz ograniczenie wpływu naszej działalności na środowisko.

Zdobyte certyfikaty potwierdzają naszą wiedzę i doświadczenie w obszarze zarządzania jakością i środowiskiem, a także stanowią dowód funkcjonowania w oparciu o normy PN-EN ISO 9001:2015 i PN-EN ISO 14001:2015. Są one dla nas ważne, choć tak naprawdę najwyższą wartością jest zaufanie naszych klientów.

Zrzut ekranu 2021-03-29 o 10.37.39.png
ISO

INFORMACJA O ŚRODKACH BEZPIECZEŃSTWA I SPOSOBIE POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA POWAŻNEJ
AWARII PRZEMYSŁOWEJ

Zrzut ekranu 2021-03-29 o 10.50.50.png
Zrzut ekranu 2021-03-29 o 10.53.23.png
Zrzut ekranu 2021-03-29 o 11.06.51.png

DEKLARACJA ZARZĄDU SPÓŁKI
W SPRAWIE POLITYKI JAKOŚCI

Zrzut ekranu 2021-11-18 o 12.43.06.png

DEKLARACJA ZARZĄDU SPÓŁKI
W SPRAWIE POLITYKI ŚRODOWISKOWEJ

Zrzut ekranu 2021-11-30 o 11.09.15.png

DEKLARACJA ZARZĄDU SPÓŁKI
W SPRAWIE POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

Zrzut ekranu 2021-11-18 o 12.43.27.png
Dokumenty

HISTORIA

Spółka Hirsch-Pol powstała w 1981r., w Osielsku koło Bydgoszczy, jako mały zakład produkcyjny zatrudniający kilka osób.

Początkowo jej działalność skupiała się głównie na wytwarzaniu ekologicznych farb wodorozcieńczalnych dla rynku lokalnego. Innowacyjne podejście, wiedza i doświadczenie pracowników sprawiły, że asortyment wyrobów zaczął się stopniowo poszerzać o farby rozpuszczalnikowe, masy szpachlowe, masy hydroizolacyjne, systemy dociepleń i inne. Kilka lat później firma była znana już nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale w całym kraju za sprawą trzech głównych marek: Aplause, Ekoral i Superprofi.

Wkrótce do naszej oferty dołączyły zestawy edukacyjne Pablo i Family Art. Zaczęliśmy produkować je z myślą o tych, którzy chcą rozwijać zdolności artystyczne i pobudzać kreatywność, spędzając przy tym miło czas. W skład zestawów wchodzą przybory niezbędne do wykonania żelowych witrażyków, figurek odlewanych z gipsu, świeczek dekoracyjnych i innych ozdób, oraz ciekawe pomysły i porady.

Obecnie jesteśmy nowoczesnym, dobrze prosperującym zakładem przemysłowym, zaopatrującym w nasze wyroby zarówno europejskich jak
i azjatyckich konsumentów. To co nas wyróżnia na tle innych producentów artykułów dekoracyjnych i DIY dla branży budowlanej, to znaczny udział Private Label w naszej ofercie. Naszym klientom świadczymy pełen wachlarz usług w tym zakresie, począwszy od projektu wyrobu, poprzez specjalistyczne badania, przygotowanie graficzne etykiet, kończąc na produkcji i dostarczeniu towaru do sklepów. Dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i wysokiej jakości aparaturze kontrolno-pomiarowej, mamy możliwość realizacji w krótkim czasie dużych
i złożonych zamówień.

Zaufało nam już wielu klientów indywidualnych, hurtowników i duże sieci handlowe. Mamy nadzieję, że ta strona internetowa pozwoli przybliżyć nasz asortyment również tym z Państwa, którzy nie słyszeli o nas wcześniej
i zachęci do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Zrzut ekranu 2021-03-29 o 17.51.13.png
bottom of page